Haber

İHH, 48 ülkede 3 milyon kişiye kurban ulaştırmayı hedefliyor

İHH İnsani Yardım Vakfı, vekalet ettiği mağdurları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 48 ülkede “Fedakarlık, İbadet, Paylaşmak Kardeşliktir” sloganıyla çalışacağını ve 3 milyon kişiye ulaşmayı hedefliyor. Bu kapsamda İHH, kurban payı bedelini bu yıl yurt içi ve yurt dışında 3 bin 700 lira olarak belirledi.

İHH, kurban fiyatlarının ülkeden ülkeye farklılık göstermesi ve bu nedenle kurban bedelinin yüksek olduğu ülkelerde ihtiyaç sahiplerine kurban hissesi ulaştırılamaması nedeniyle tek fiyat uygulamasını bu yıl da sürdürdüğünü açıkladı. İHH’yı mağdurları için temsil eden hayırseverler, çalışmanın yapılacağı ülkeler arasından seçim yapabilecek.

100 BİN YETİM İÇİN TATİL HEDEFİ

İHH, Türkiye’nin de içinde bulunduğu 15 ülkede bayram dolayısıyla 100 bin yetim ve ihtiyaç sahibine giyecek yardımında bulunmayı planladı. Bayram için kıyafet bedeli 500 lira olarak belirlendi.

Türkiye dahil 48 ülkede kurban kesilecek.

İHH’nın bulundukları kıta ve bölgelere göre kurban taksimi yapmayı planladığı ülkeler şu şekilde açıklandı:

Orta Doğu: Yemen, Filistin (Gazze ve Batı Şeria), Suriye, Irak, Lübnan, Ürdün

Afrika: Çad, Mali, Togo, Nijer, Sierra Leone, Burkina Faso, Moritanya, Gine, Burundi, Etiyopya, Uganda, Benin, Malavi, Sudan, Somali, Tanzanya, Kenya

Orta Asya ve Kafkaslar: Moğolistan, Gürcistan (Acara), Afganistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Tacikistan, Kazakistan

Güney Asya: Bangladeş (Arakan), Myanmar (Arakan), Pakistan, Tayland (Patani), Nepal, Sri Lanka, Filipinler (Bangsamoro), Hindistan (Keşmir), Vietnam

Balkanlar ve Avrupa: Bosna Hersek, Kosova, Arnavutluk, Kuzey Makedonya, Karadağ, Sırbistan (Sancak ve Pres¸ova), Romanya, Ukrayna (Kırım).

GEÇEN YIL 65.775 ADET HİSSE KREDİSİ YAPILDI

İHH, geçtiğimiz yıl Kurban Bayramı kapsamında vekalet aldığı 60 ülkede 2 milyon 630 bin ihtiyaç sahibine 65 bin 775 hisse senedi kurban ulaştırdı.

hamamozuajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu