Haber

İzmir’de ilk hac kafilesi kutsal topraklara uğurlandı

İki gruptan oluşan 292 kişilik ilk hac kafilesi dualarla kutsal topraklara uğurlandı.

Kutsal topraklara gidecek hacı adayları, aileleri ve yakınlarıyla birlikte İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali’ne geldi.

Selçuk İlçe Müftüsü Ömer Ünal, din görevlileri, kafile reisleri ve hacı adaylarının hac ziyaretlerini en keyifli ve eksiksiz şekilde yapmalarını istediklerini belirtti.

Hacı adaylarının duygu dolu olduklarını ve bunu gözlerinden okuduklarını ifade eden Ünal, “Çünkü yıllardır bu anı beklediler ve sonunda hacları çıktı. Beytullah ve Resulullah aşkıyla kutsal yerlere gidecekler. ağlıyor. Kazanan sevincinden ağlıyor. Allah haccımızı tüm hacılarımızla birlikte mutlu eylesin.” dedi.

Hacca gideceğini öğrendikten sonra mutluluktan uyuyamadığını belirten Eşref Demir, “14 yıldır bekliyorum. Bu yıl 14. yılımda Allah bana nasip etti. İnşallah görevimizi yaparız. çok mutlu ve neşeli. Herkesin kutsal topraklara gitmesini çok isterim.” söz konusu.

Torunlarıyla birlikte havalimanına gelen ve eşiyle birlikte hac ibadetini gerçekleştireceğini anlatan Serpil Algan, birçok duyguyu ortalarda yaşadığını belirterek, hac ziyaretinin dileyen herkese nasip olmasını diledi.

Namazın ardından aileleriyle vedalaşan hacı adayları, havalimanından kalkan uçakla Cidde’ye hareket etti.

alanya-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu